Terug naar lesaanbod

Sold to the Circus


Het nationale circustalentenprogramma;
een samenwerking tussen Tall Tales Company en Circus Rotjeknor m.m.v. Fontys Circus and Performing Arts en Codarts Circus Arts

Droom jij van een toekomst in het circus? Wil je jezelf verder ontwikkelen als artiest, maker, docent of performer? Dan is Sold to the Circus iets voor jou.

Dit jaartraject is bedoeld voor jongeren die serieus aan de slag willen met circus en zich breed willen ontwikkelen. Je bent welkom vanuit alle circusdisciplines: van acrobatiek tot jongleren, van luchtwerk tot eenwieleren en alles daartussenin. Je hoeft nog niet overal goed in te zijn — motivatie, nieuwsgierigheid en inzet zijn het belangrijkst.


Een brede circusbasis

In de eerste helft van het traject werkt de hele groep samen aan een sterke fysieke en artistieke basis. Je volgt onder andere lessen in:

Daarnaast zijn er regelmatig gastlessen in verschillende circusdisciplines die per jaar wisselen. Denk aan aerial straps, chinese mast, cyr wheel of teeterboard.

Deze lessen helpen je om veelzijdiger te worden als circusmaker en geven je vaardigheden die in veel disciplines van pas komen.


Verdieping en richting kiezen

In de tweede helft van het jaar splitsen we de groep op basis van persoonlijke ambities.

Wil je auditie doen voor een circusopleiding, zoals Codarts? Dan krijg je een traject op maat, gericht op jouw discipline en auditie-act. Je werkt aan techniek, presentatie en de onderdelen die belangrijk zijn voor toelating tot een circus-hbo.

Twijfel je nog over je toekomst in het circus? Dan ontdek je juist meer van de andere mogelijkheden binnen het werkveld, zoals lesgeven, creëren en samenwerken. Ook krijg je bijvoorbeeld een introductie in didactiek.


Voor wie?

Sold to the Circus is er voor jongeren die:

Je hoeft geen topdanser of acrobaat te zijn om mee te doen. Veel circusstudenten ontwikkelen juist tijdens hun opleiding nieuwe vaardigheden buiten hun eigen discipline. Dit traject helpt je om die brede basis alvast op te bouwen.


Officiële vooropleiding

Vanaf studiejaar 2026/2027 is Sold to the Circus een officiële vooropleiding van Fontys Circus and Performance Art. Je krijgt regelmatig les van gastdocenten van deze opleiding. Rond je het traject succesvol af, dan ontvang je een certificaat.


Auditiedag

Twijfel je of het traject bij je past? Kom dan naar de auditiedag. Dit is een wederzijdse kennismaking waarin we samen kijken of Sold to the Circus aansluit bij jouw wensen, talenten en ambities.

Tijdens de auditiedag op zaterdag 4 juli kun je kennismaken met het programma. De dag is opgezet zoals een reguliere lesdag: je traint, werkt samen en krijgt een goed beeld van wat er van je gevraagd wordt.

Word je niet geselecteerd, dan krijg je gerichte feedback en tips om verder te werken. Ook als je nog twijfelt of dit traject bij je past, ben je welkom om auditie te doen en ervaring op te doen.


Praktische informatie

De lessen vinden plaats bij Circus Rotjeknor in Rotterdam, in hetzelfde gebouw als Codarts Circus Arts.

De eerstvolgende auditiedag vindt plaats op zaterdag 4 juli van 14:00 tot 20:00. Inschrijven kan HIER.

Kan je niet bij de audities zijn? stuur ons dan een mailtje op lessen@circusrotjeknor.nl
– Het kan zijn dat de vooropleiding vol is na de audities. In dat geval kunnen we je helaas niet alsnog toelaten, maar kun je wachten tot de volgende auditieronde (halverwege het jaar?). 
– Als er nog plekken over zijn kun je meedoen met de eerste les/twee lessen. Die zijn dan alsnog een auditie, het kan zijn dat je daarna alsnog wordt afgewezen. 


Docenten

Het afgelopen jaar waren er lessen van onder andere:

David Mupanda – partneracrobatiek (Codarts, Tête-Beche, Circa, Tall Tales Company) 
Marc Glover – acrobatiek en tumbling (Codarts, National Centre for Circus Arts)
Harm van der Laan – artistieke ontwikkeling (Codarts, Tall Tales Company, Gandini Juggling)
Yannick Greweldinger – acteur bij o.a. Jakop Ahlbom Company
Noemie Wagner – compositie
Rea Lenders – trampoline (Fontys, Ex trampoline turnster 10-voudig nationaal kampioen, meegedaan met olympische spelen 2004 en 2012)
Ray Cardoze – rope en physical preparation
Gasper – straps (Fontys) 
Kim Hoogterp – danser en dramaturg



Meer informatie, stuur ons een mailtje op: info@circusrotjeknor.nl

Sold to the Circus - het nationale circustalentenprogramma - kom naar de auditie op 4 juli

Zaterdag

Tijd Leeftijd Locatie Soort les
14:00 - 20:00 14 - 21 jaar Circusloods Katendrecht Sold to the Circus